HÖH PARLAMENTER HEYETİ BAL-DER’i ZİYARET ETTİ

Tüm Haberler

HÖH PARLAMENTER HEYETİ BAL-DER’i ZİYARET ETTİ

2 Ekim Pazar günü yapılacak Bulgaristan erken genel seçim çalışmaları için İstanbul Kartala gelen Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Parlamenter ve Belediye Başkanları heyeti İstanbul Kartal’da bulunan Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, seçimlerde oy kullanacak çifte vatandaş olan üyeler ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya katılım oldukça yoğun oldu.

BALDER’i ziyaret eden Bulgaristan Parlamentosu Meclis Başkan Yrd. Hristo Biserov, HÖH Şumnu İl Başkanı Aysel Rufad, HÖH Silistre Milletvekilleri Güner Nihat Ahmed, Aşkın Salim, HÖH Kırcaali Milletvekilleri Pavlin Kristev, Adlen Şükri Şevket,HÖH Marmara Bölge Temsilcisi Lütfü Özgür,Eğridere Belediye Başkanı İzzet Şaban,Civel Belediye Başkanı Turhan Karakaş ve Sultanbeyli Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Mehmet Üçler kendilerini en iyi şekilde misafir eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e, İBB Meclis Üyesi STK’lardan Sorumlu Başkan Yrd. Orhan Çakır’a, BAL-DER Gnl. Bşk. Olcay Özgön ve BAL-DER Üyelerine yaptıkları konuşmalarında teşekkür ettiler.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yaptığı konuşmada geçen ay meclis üyelerim ve BAL-DER Yönetimi ile kardeş şehrimiz olan Eğridere’nin (Ardino) festivaline katılım sağladık. HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı ile Kırcaali HÖH İl Başkanlığında bir araya geldik. Ekimde yapılacak seçimler ile ilgili istişarelerimiz oldu. Kartal ilçemiz sizlerin kardeş kentidir. Her zaman her konuda yanınızdayız diyerek seçimlerde başarı diledi.

BAL-DER Gnl. Bşk. Olcay Özgön’de yaptığı konuşmada aramızda fiziki sınırlar olsa da yüreğimizde, gönlümüzde sınırlarımız yok, Ata yurdu topraklarımızda kalan hemşerilerimiz daima kalbimizdedir, 2 Ekim Pazar günü yapılacak parlamento seçimlerinde Hak ve Özgürlükler Hareketine desteğimiz eksiksiz olacaktır. Kartal ve komşu ilçelerde oy kullanabilmesi için üyelerimize desteklerinde dolayı değerli belediye başkanım Gökhan Yüksel’e huzurlarınızda bir kez daha üyelerim ve yönetimim adına teşekkür ediyoruz’ diyerek konuşmasını sürdürdü.

Kahvaltı konuşmaların ardından plaket dağıtımları ve toplu fotoğraf çekimlerinden sonra sona erdi.

Türkiye’de ikamet eden Bulgaristan ve Türkiye vatandaşları 1989’da komünist diktatör Jivkov’un devrilmesiyle başlayan demokratikleşme sürecinde 15. Kez yapılacak genel seçimlerde oy kullanmış olacak.