Deneğimizden yaşlılarımıza anlamlı ziyaret

Kadın Kolları çalışmalarımız, Tüm Haberler

Yaşam devam ettiği müddetçe bu günün gençleri yarının yaşlılarıdır. Bu hayatta gençliğin ömür boyu korunmayacağı açıkça gözükmektedir. Öyle ise, bizimde bir gün yaşlanacağımızı hiçbir zaman unutmamalı, yaşlılara, özellikle anne-babamıza, dedelerimize, ninelerimize saygıda kusur etmemeliyiz. Bu konuda da gençlerimize örnek olmalıyız.
Bu noktadan hareketle, senede bir kaç kez gitmeye gayret gösterdiğimiz yaşlılarımıza yapmış olduğumuz ziyaretlerimizin bu sefer ki durağı Türk Kızılay’ı Zeynep Nedim Oyvar Huzur evi Yakacık yerleşkesi idi.
Dernek üyesi bayanlarımız dan oluşan grubumuzu karşılayan Huzur evi Müdüresi Sn.Fisun Altındağ ve ekibinin misafirperverliği gerçekten mükemmeldi. Kendilerine bizi konuk ettikleri için çok teşekkür ediyoruz.
Huzur evi sakinleri ile yapılan sohbetler de yaşanan duygusal anların yanı sıra, komik hatıralar ve yaşanmışlıklar da dile geldi. Müzik öğretmeni Murat Teker’in ud ile vermiş olduğu mini konsere konuk evi sakinleri de eşlik edip bol bol oynayıp gönüllerince eğlendiler. Hatırlanılmış olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etmelerinin yanı sıra bunu yüzlerinde görmüş olmanın huzuru ile oradan ayrıldık.