Büyükelçi Ziyareti

Büyükelçi Ziyareti

Tüm Haberler

İki ülke…
İki dost ve kardeş halk…
Ve aynı coğrafyada kader ve işbirliği yapan iki devlet…
Türkler ve Bulgarlar; Türkiye ve Bulgaristan…
Bugün, Kartal Balkanlilar Kültür ve Dayanışma Derneği’nde yaşanan da bu dostluğun, kardeşliğin ve işbirliğin güzel bir göstergesinden başka bir şey değildi.
Evet, bugün, Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği açısından özel bir gündü. Çünkü komşu ve dost ülke Bulgaristan’ın Türkiye Büyükelçisi Sayın Nadejda Nikolova Neinski (Nadezhda Nikolova Neynsky), beraberinde Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Sayin Angel Angelov ve diğer heyet üyeleri olduğu halde derneğimizi ziyaret etmişlerdir.
Dernek merkezinde, yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmelerde iki taraf birbirine hediyelerini sunmuşlar, işbirliği ve dostluğun önemini vurgulamışlar ve bunların daha ileri götürülebilmesi için gayret gösterilmesi gerektiği üzerinde durmuşlardır.
Bulgaristan’ın Türkiye Büyükelçisi Sayın Nikolova Neinski (Nadezhda Nikolova Neynsky), beraberinde Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Sayın Angelov ve diğer heyet üyeleri olduğu halde gerçekleştirdiği ziyaret sadece derneğimiz ile sınırlı kalmamıştır. Heyet, sonrasında, dernek yöneticilerinin de katılımıyla Kartal Belediye Başkanı Sayın Altınok Öz’ü ziyaret etmiştir. Yine sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ve yaklaşık 2 saat süren görüşme ve sohbette aynı şekilde dostluk, barış ve işbirliğinin önemi vurgulanmış, ilişkilerin daha ileri götürülmesi için çaba harcanması gerektiği üzerinde durmuşlardır.
Daha sonra öğlen yemeğiyle devam eden görüşmeler dostça duygularla noktalanmış; bu sayede dostluğun ve işbirliğinin önemi bir daha görülmüştür.
Sonuç olarak bir kez daha görülmüş ve anlaşılmıştır ki, iki ülkenin, iki devletin ve iki halkın dostluk ve işbirliğinden başka bir şeye ihtiyacı bulunmamaktadır…